CORROCOAT antikorozní technologie chrání pomocí inovativních řešení průmyslová zařízení po celém světě

CORROCOAT - ANTIKOROZNÍ TECHNOLOGIE

Výzkum a vývoj hrají důležitou roli v každodenních činnostech společnosti Corrocoat, jež jsou spojeny se zaváděním nových postupů a materiálů poskytujících společnosti flexibilitu v přístupu k boji s komplexními a velmi různorodými problémy s korozí, kterým čelí většina průmyslových odvětví.

  • R&D divize CORROCOAT neustále posuzuje a hledá nové způsoby nejen jak řešit nové problémy, ale rovněž jak dosáhnout lepší a nákladově efektivnější způsob při řešení problémů již řešených v minulosti
  • V R&D oddělení pracují kvalifikovaní chemici a strojaři s mnohaletými zkušenostmi
  • Výzkumné a vývojové laboratoře jsou vybavené pokročilým testovacím a analytickým vybavením
  • Všechny materiály podléhají přísným postupům kontroly kvality v každé fázi výroby, které jsou doplněny otestování a monitorování

Řešení společnosti Corrocoat nabízejí ekologicky šetrné možnosti schopné významně prodloužit životnost hlavních strojírenských komponentů a významně přispět k zachování výrobních zdrojů. Vysokosušinové nátěry – v mnoha případech přibližující se 100 % – mají extrémně nízký obsah těkavých organických látek (VOC), a proto mají velmi malý dopad na životní prostředí. Díky zaměření na kvalitu jsou postupy renovací a ochran společnosti Corrocoat osvědčenou a nákladově efektivní zbraní, která umožňuje dlouhodobě vítězit v boji s korozí.

VÝHODY KOMPOZITŮ SE SPECIÁLNÍMI SKLENĚNÝMI MIKROVLOČKAMI VE SPOJENÍ S VYSOCE MODIFIKOVANÝMI SYSTÉMY NA BÁZI PRYSKYŘIC.

Vynikající tepelná odolnost Vynikající chemická odolnost Vynikající přilnavost za sucha i v ponoru Nízká prostupnost Použitelné pro širokou škálu substrátů Vysoká odolnost proti oděru Dimenzionální stabilita Odolnost vůči nárazu Opravitelnost Opracovatelnost Vysoká pevnost v tahu Velmi dlouhá životnost Velmi nízká VOC Nákladová efektivita

CO ODLIŠUJE MATERIÁLY CORROCOAT OD OSTATNÍCH POVLAKŮ?

Kromě chemické odolnosti povlaku je nejdůležitější vlastností pro životnost nátěru odolnost vůči propustnosti par. Čas, ve kterém se malé molekuly, jako je kyslík nebo voda, rozptylují bariérovým filmem, lze měřit a kvantifikovat, což umožňuje přímé srovnání mezi různými typy povlaků. Materiály Corrocoat obsahují několik vrstev speciálních skleněných mikrovloček, které jsou spojeny vysoce výkonnými pryskyřicemi.

Tyto pryskyřice jsou polymery bez obsahu rozpouštědel, tedy 100 % pevné látky. Existuje mnoho různých typů a výrobců nátěru plněných vločkovým sklem. Avšak tloušťka vloček, kvalita vloček, množství vloček a počet vrstev vloček ve výsledku ovlivní odolnost proti prostupnosti a následnou životnost povlaku. Rychlost přenosu vodních par ovlivňují také další faktory, jako je hustota plnění a optimální úroveň naplnění pryskyřice vločkami. Vločky jsou relativně neprostupné a vytvářejí dlouhou „klikatou cestu“ vinutí pro molekuly, když procházejí povlakem k substrátu. Čím delší je délka vinutí, tím delší je doba pro průnik povlakem a tím delší je životnost samotného povlaku. V souvislosti s 45letým vývojem dosáhla společnost Corrocoat těch nejlepších výsledků ve vývoji speciálních skleněných mikrovloček vyráběných z ECR (Extra Corrosion Resistant) skla.

V dnešní době CORROCOAT - ADVANCED GLASSFLAKE TECHNOLOGY umožňuje dosahovat u jednotlivých mikrovloček ideální plošné velikosti a sub-mikronové tlošťky. Tímto je „klikatá cesta“ pro molekuly skutečně extrémě dlouhá, stejně jako životnost samotného CORROCOAT povlaku. Společnost CORROCOAT je v tomto ohledu právem označována jako vůdčí lídr na poli technologie nátěrů plněných skleněnými mikrovločkami a zároveň je i největším producentem speciálních nátěrů plněných skleněnými mikrovločkami na světě.

SPECIÁLNÍ SKLENĚNÉ MIKROVLOČKY
Délka cesty molekuly k substrátu je přibližně 11 krát delší než s konvenčími druhy plniv.
KONVENČNÍ DRUHY PLNIV
CORROGLASS
POLYGLASS
CORROCOAT
FLUIGLIDE
PLASMET

Středisko Most

Topolová 1456, 434 01 Most

Telefon:
+420 602 452 807

[javascript protected email address]
www.corrocoat.cz

Středisko Brno

Bohunická 238/67, 619 00 Brno

Telefon:
+420 606 669 908

[javascript protected email address]
www.corrocoat.cz

Středisko Ostrava

Frýdecká 687, 719 00 Ostrava-Kunčice

Telefon:
+420 602 789 403

[javascript protected email address]
www.corrocoat.cz

web & design Lukáš Staněk | všechna práva vyhrazena | GDPR | Corrocoat 2020